ráda bych vás pozvala na další cyklus seminářů „Vědomě v těle“ s Evou Zimmelovou. Naplánované jsou na 12. 1., 9.2., 16.3. S Evou jsme hodně diskutovaly a promýšlely, jak dále a došly jsme k záměru změny koncepce. Následující tři semináře by tedy měly na sebe navazovat a v mezidobí by účastníci měli být aktivní a praktikovat alespoň některé nové techniky. Na předpokládaném vývoji a nabytých zkušenostech pak bude postaven program dalšího semináře. Cílem je větší posun každého z účastníků.
Pro dokreslení – část textu z e-mailu od Evy:
„Má-li člověk nemoc, jaká léčba mu pomůže? Pasivní polknutí „pilulky“, postoj – pane doktore tady mě máte a napravte mě, nebo aktivní zájem? Mám jasné motto – léčí se pacient, svou prací.
Já jsem pouze cesta, zdroj informace, zpětné vazby, průvodce… Své klienty nenosím v náručí, dbám na to, aby šli po svých nohou. Mým mottem je podporovat pouze aktivní lidi, kteří jsou na cestě ke svému zdraví a jsou ochotni vystoupit ze své komfortní zóny. Proto ve své ordinaci mám právě lidi, kteří na sobě pracují a následně mají viditelný progres v léčbě“. 🙂
A ještě pár informací o obsahu semináře a o lektorce:
Tělo je naším nejbližším partnerem. Zůstává s námi od prvního nádechu po poslední výdech. Kolik toho ale o něm víme? Umíme s ním zacházet? Dokážeme s ním dobře spolupracovat?
Čínské techniky Tai-ji a Qi-gong se v náhledu na lidské tělo překvapivě shodují s moderní fyzioterapií. Používají pouze jiný slovník. Ve společném čase nahlédneme do obou těchto směrů. Poznáte svůj Hluboký stabilizační systém páteře stejně, jako se naučíte vnímat, cítit a chápat svou Qi. Ze semináře si odnesete si nejen plno prožitků, ale i spoustu technik funkčního cvičení do běžného života. A především, lepší vnímání sebe sama.
Čeká nás víkend plný objevování, prožívání, Bytí s naším tělem, ale také povídání, protože chápeme-li dorozumívací jazyk našeho partnera, půjde nám vytváření vztahu lépe a snáze…Vědomě v těle 2019
Eva Zimmelová
Duchovnímu rozvoji se věnuje od svých 13ti let. Velkou inspirací jí byli manželé Tomášovi, které měla možnost poznat osobně. S Ludmilou Chrášťanskou se potkala poprvé v roce 1993 a na začátky Centra v Nesměni do dnes ráda vzpomíná. V roce 1995 začala studovat čínskou medicínu, krátce po té přibrala studium čínštiny a od roku 1996 specializaci čínské fytoterapie u Dr.Jozefa Luckého a Dr.Jana Soldána. Po složení akupunkturistické zkoušky ČSSB v roce 1998 otevřela poradnu pro přírodní životní styl, začala přednášet a publikovat. V roce 2000 se začala věnovat Qi-gongu a Tai-ji styl Wu-dang a Yang a na mezinárodním mistrovství bojových umění v čínském Tian-Jinu získala umístění odpovídající 2.pozici za sestavu Tai-ji Sedmi hvězd. Od roku 2005 začala techniky Tai-ji a Qi-gong vyučovat. Od roku 2011 je licencovanou trenérkou fitness u Dr. Petra Tlapáka a praxi získala mimo jiné i jako trenérka kondiční fyzioterapie a hlavní lektorka Tai-ji v Centru pohybové medicíny Prof. Pavla Koláře. Syntézu všech svých znalostí a zkušeností používá jako cestu pro návrat k sobě, ke svým vnitřním zdrojům.